دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

زلزله زدگان زیارت اولی در پناه امام بی پناهان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ | 
زلزله زدگان زیارت اولی در پناه امام بی پناهان
 
سمیرا صدیقی زاده یکی از زیارت اولی های زلزله دیده:
زیارت امام رضا «ع» زیباترین خاطره ها رو برای من و مادرم رقم زد، چون آرزوی چندین ساله مادرم و من پابوس آقا بود وقتی برای اولین بار عصرپنج شنبه رفتیم زیارت باچشمای خیس انتظار دیدن گنبدطلایی امام رومی کشیدیم دل توی دل مادرم و من نبود قلب مون تندتند میزد، باورمون نمیشد که این ماهستیم اومدیم زیارت یا این یه خوابه یا ما بیداریم.
 
اردوی زیارتی فرهنگی مشهد مقدس (سرپل ذهاب) به همت گروه جهادی مردمی شهدای گمنام و با همکاری معاونت اجتماعی و کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران و آستان مقدس حرم رضوی از تاریخ 16 لغایت 21 اسفندماه 1396برگزار گردید.
در این اردو تعداد 46 نفر از زلزله زدگان شهرستان سرپل ذهاب کرمانشاه که زیارت اولی بودند و تا به حال حسرت زیارت امام رضا(ع) را در دل داشتند به لطف خیرین به پابوس امام مهربانی ها مشرف شدند.
بیشتر زایرین سنی بالای چهل سال داشتند که در این بین پیرمرد 80 ساله ، پیرزن 78 ساله و خانواده سارینا(کودک 2 ساله فوت شده بعد از زلزله) خودنمایی می کردند. این مهمانان ویژه از مذاهب مختلف شیعه، سنی و اهل حق در کنار هم قرار گرفته بودند.
در طول مسیر سرکار خانم دکتر شریفی (روانشناس) در موضوعات مختلفی به ایراد سخنرانی و مشاوره پرداختند تا بتوانند سطح امید به زندگی آرام را در بین مستعمین بالا ببرند.
جناب سرهنگ ناصری (نماینده آستان قدس) با تفسیر قسمت هایی از سوره حجرات و روایت های زیبایی از شهدا و بزرگان شادی مضاعفی را در دل های مهمانان به ارمغان آوردند.
جشن میلاد ام ابیها در شام تولد خانم فاطمه زهرا(س) در حسینیه محل اسکان برگزار گردید که جناب سرهنگ  ناصری و سرکار خانم دکتر شریفی به ایراد سخنرانی در باب سبک زندگی فاطمی پرداخته و حاج ابراهیم آوردیده به قرائت حدیث کسا و مولودی خوانی پرداختند در ضمن مسابقات فرهنگی نیز در این مراسم اجرا گردید.
 
 
در این سفر معنوی توفیق زیارت خانم فاطمه معصومه (س) در قم، مسجد جمکران، حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، امامزاده طاهر. امامزاده حمزه در شهرری، امامزاده علی اکبر در سمنان و 6 شهید گمنام و شهدای دفاع مقدس نیز  حاصل گردید.
غذای این عزیزان توسط آستان قدس تامین شده و مابقی هزینه ها از کمک های مردمی و خیرین تامین گردیده است. با توجه به استقبال بسیار زیاد سرپل ذهابی ها این سفر در ماه های فروردین و اردیبهشت 1397 نیز برگزار
خواهد گردید.

مسابقات متعددی در این مسیر که در رفت و برگشت به بیش از 50 ساعت رسید اجرا شد که می توان به اصلاح نماز، وضو، غسل، تیمم، حفظ حدیث، آداب زیارت، قرائت قران در کودکان، خاطره نویسی و عکاسی  و ... اشاره نمود.


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 644 بار   |   دفعات چاپ: 48 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر