دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

جشن عید سعید غدیر

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۲۶ | 
جشن بزرگ عید غدیر خم به همت بسیج جامعه پزشکی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با حضور دکتر کوهپایه زاده رییس دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین عیسوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه، معاونان و مدیران و دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی ایران روز شنبه 26 مرداد ماه در سالن همایش های رازی برگزار شد.
در این مراسم ابتدا حجت الاسلام والمسلمین احمدی ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم به اعضای خانواده دانشگاه علوم پزشکی ایران، ولادت امام هادی (علیه السلام) و عید غدیر خم و هفته ولایت را به همه تبریک و تهنیت گفت. ایشان اشاره کردند این عید را عیدالاکبر نامیدند و جادارد در این مورد تحقیق شود و ابعاد عید غدیر را بررسی کنیم. ولایت اهل بیت یک امر سنگین است و رموزی در آن  نهفته این و درخواست را دارم از این امر غافل نشویم و این ولایت می تواند راه را به مانشان دهد.
سپس حجت الاسلام صادقی استاد حوزه با موضوع "بیانیه گام دوم، غدیر انقلاب اسلامی" به ایراد سخنرانی پرداخت وی در سخنان خود با تأکید بر حوادث پیرامون ظهور اسلام تا غدیر گفت همانگونه که غدیر، پس از انقلاب اسلامی پیامبر اعظم، آغاز شد و شروع دوران جدید تمدن اسلامی به شمار می رود بیانیه گام دوم نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تثبیت آن و نظام سازی، آغازگز تمدن سازی نوین اسلامی بر پایه تفکر انقلابی است.
در ادامه این مراسم دکتر کوهپایه زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران به ایراد سخنرانی پرداخت وی در ابتدا ضمن تبریک ولادت امام هادی (علیه السلام) و عید غدیر خم به همه دانشگاهیان، گفت طراحی و برنامه ریزی اینگونه از مراسم در موقعیت ها و اعیاد گوناگون، بعنوان بخشی از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی دانشگاه در زمینه های مختلف بسیار تاثیر گذار و شایسته تقدیر است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد، باید نگاه ولایتمدارانه را در دانشگاه به همه عرصه های فعالیت دانشگاهی تسری داد مخصوصا در شرایطی که کشور، امروزه در آن قرار دارد.
وی تاکید کرد که دانشگاه باید محل درآمد خود را داشته باشد، اگر دانشگاه بخواهد از سختی ها و مشکلات خود در زمینه تأمین بودجه های مورد نیاز بیرون بیاید، باید محل درآمدهای خود را از فروختن تعرفه و غیره به سمت تبدیل محصولات فناوری به پول حرکت کند. ما برای رسیدن به این هدف برنامه ریزی کردیم و در حال اجرای این برنامه هستیم. از جمله درآمد هایی که در این مسیر برنامه ریزی شده تبدیل مجصولات فن آوری شده ما به پول است که می توان به طور مثال از پوست مصنوعی یا سلول های بنیادی نام برد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود امروز از آقای دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهور دعوت کردیم تا از نمونه های پیشرفت این دانشگاه در موارد مختلف، از جمله پیشرفت های فناوری پزشکی ما را، از نزدیک مشاهده نمایند.
وی افزود با معاون فناوری ریاست جمهوی در زمینه ایجاد زیر ساخت هایی در جهت تولید محصولات دانش بنیان به توافق رسیدم محصولاتی که برای برگشت هزینه آن منتظر پول بیمه ها نیستیم، محصولاتی که علاوه بر ایجاد درآمد برای دانشگاه از آن می توان برای توسعه بخشهای مختلف استفاده کرد.
وی در پایان با اشاره به این ضرب المثل قدیمی "دوصد گفته چون نیم کردار نیست" گفت ما همه در تلاش هستیم که کردار بیشتری داشته باشیم و به درستی و شفافیت احساس خوبی را به همه کارمندان ارزشمند این دانشگاه منتقل کنیم.
در ادامه این مراسم گروه تئاتر حنانه در خصوص شناخت غدیر هنرنمایی کردند. سپس حاضران همنوا با مداح اهل بیت (علیهم السلام) آقای سید محمد طباطبایی به مولودی خوانی و مدح اهل بیت علیهم السلام پرداختند.
در حاشیه این مراسم همچنین غرفه های فرهنگی نظیر میز خدمت، غرفه تغذیه و بهداشت با حضور متخصصین طب سنتی  برپا شد که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت . و تعداد 70 نفر ویزیت شدند .
این برنامه شامل مسابقه فرهنگی غدیر بود و در پایان این مراسم، کارت هدیه به مبلغ "5000000 ریال" به آقای علی قربانی از کارکنان این دانشگاه به قید قرعه تعلق گرفت
.
 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 156 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر