دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

گردهمایی یاران عاشورایی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۹ | 
گردهمایی یاران عاشورایی دانشگاه علوم پزشکی ایران جمعه 8 شهوریور از ساعت 8 لغایت 17 با حضور اساتید و مدیران ، بسیج جامعه پزشکی کشوری، بسیج جامعه پزشکی تهران پزرگ و سایر دانشگاههای علوم پزشکی تهران به همت کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران در اردوگاه مصطفی خمینی دماوند برگزار گردید.
این مراسم با پذیرش و ثبت نام از میهمانان عزیز و پذیرایی صبحانه آغاز شد. افتتاحیه همایش با قرائت قرآن کریم توسط قاری و خیرمقدم توسط دکتر مسجدی، ریاست سازمان پزشکی کشور صورت گرفت. ایشان در ادامه در خصوص تبیین نظام ولایت فقیه و نظام ولایت و دستاوردهای حوزه های هسته ای و نظامی کشور، لزوم تزریق روح امید و نشاط در جامعه بر اساس اندیشه های دینی و نقش نیروهای دلسوز و انقلابی در تبیین گام دوم  انقلاب  مطالبی ایراد نمود.
در ادامه دکتر اکبری، معاون دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در مورد تحولات بین المللی جهان و نقش ایران در بیداری اسلامی و همچنین نقش موثر ایران در مقابله با رژین صهیونستی و مقابه با داعش در عراق و سوریه و نیز نقش مقام معظم رهبری در تبیین راهبردها و سیاست های اجرایی و سیاسی کشور و تاثیر آن در جهان حاضر  به سخنرانی پرداخت .
سپس دکتر علی اکبری، رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و جماعات و امام جمعه موقت تهران در خصوص هنر انسان مومن دربازنمایی زیبایی حقیقت و ارزش وجود انسان و توجه به ذکر و نقش آن در ارتقای سلامت روح و تشبیه انسان مومن به زنبور عسل بر اساس حدیثی از پیامبر که به انسان مومن به عنوان کارگزاری هنرمند فعال با نشاط و پرکار خلقت اشاره نمودند که دارای سه ویژگی می باشد: 1- دریافت پاکیزه ها و انتخاب یهترین ها، 2- انجام کارها به نحو احسن و درست و ارائه محصول کارآفر و سومین مورد نقش خانواده درتعالی انسان مومن با رویکرد خانواده محور و خانواده مدارسخنرانی کردند.
در کنار این همایش اقداماتی به شرح ذیل جهت استفاده بهتر میهمانان از برنامه نیز صورت گرفت:
برپایی غرفه کودک و نوجوان:
غرفه کودک و نوجوان با محوریت و توجه به شناخت جوانان و کودکان موثر در واقعه عاشورا و آشنایی بااربعین و بازی های قدیمی و ورزشی برپاگردید،  که حدود 85 کودک و نوجوان از خدمات این مهد کودک بهره بردند. البته  مشاور خانواده و فرزند پروری در کنار این مهد به ماران و پدران خدمات ارائه میداد.
برگزاری مسابقه ورزشی ویژه بانوان :
برنامه ورزشی ویژه خواهران از ساعت 7 الی 9 در رشته  دارت برگزار گردید که از جمع شرکت کنندگان سه نفر در مسابقه دارت برنده شدند که در مراسم اختتامیه به برندگان جوایزی اهدا شد.
برگزاری مسابقه ورزشی ویژه آقایان :
برنامه ورزشی ویژه برادران از ساعت 7 الی 9 در سه رشته  دارت، فریزبی و طنابکشی برگزار گردید که از جمع شرکت کنندگان سه نفر در مسابقه دارت، سه نفر در مسابقه فریزبی و نه نفر در مسابقه طنابکشی برنده شدند که در مراسم اختتامیه به برندگان جوایزی اهدا شد.
 
رادیو اردوگاه:
به جهت ایجاد نشاط اجتماعی و اطلاع رسانی برنامه ها، رادیو اردوگاه از ساعت 7 صبح آغاز به فعالیت نمود و در ساعت 15 به پایان رسید. در ابتدا دعای عهد پخش شد در ادامه متناسب با برنامه های مسابقات ورزشی، پخش نیایش و اذان، پخش آهنگ های محرم و حماسی و اجرای متن ادبی صورت گرفت.
برپایی ایستگاه سنجش سلامت :
ایستگاه سنجش سلامت که با حضور متخصصین طب سنتی برپا شد تعداد 60 نفر خانم، 40 نفر آقا در سنجش سلامت و ویزیت طب ایرانی  43 نفر خانم و 3 نفر آقا و روانشناسی 20 نفر صورت گرفت.
پنل های سخنرانی:
  • پنل اول- موضوع: راهکارهای اجرایی نمودن سند گام دوم انقلاب
سخنران: دکتر شهرزاد- استاد دانشگاه شهید بهشتی فو تخصص غدد
  • پنل دوم- موضوع:بررسی چالش های حوزه نظام سلامت و ارائه راهکارهای مناسب به وزارت بهداشت
سخنران: دکتر قناعتی- استاد تمام دانشگاه تهران
  • پنل سوم- موضوع: بررسی وضعیت فرهنگی اجتماعی دانشگاهها و ارائه برنامه ارتقای آن
سخنران حجت الاسلام بصیرتی- فعال فرهنگی اجتماعی

 

 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 146 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر