دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

نخستین کنفرانس" بهداشت و درمان در اربعین"

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۱۳ | 
نخستین همایش بین المللی بهداشت و درمان به مناسبت اربعین حسینی در تاریخ 11 مهرماه 98 در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.این همایش به منظور هماهنگی و انسجام اطلاع رسانی درخصوص خدمات بهداشت و سلامت به زائران اربعین حسینی برگزار شده است.
این همایش با همکاری بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و با تلاش بسیج جامعه پزشکی کشور و سپاه محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ برگزار شد.
در این همایش یک روزه قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس اورژانس کشور، رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور، فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ و برخی از دست اندرکاران و علاقه‌مندان به خدمت رسانی زائران اربعین حسینی حضور داشتند.
دکتر حریرچی، قائم مقام وزارت بهداشت ضمن خیرمقدم به تمامی عزیران از تمامی دست اندرکارن در جهت خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی تشکر نمود.
دکتر پیرحسین کولیوند درحاشیه نخستین همایش بین المللی بهداشت و درمان به مناسبت اربعین حسینی گفت: کادر درمانی ایران که به کشور عراق اعزام شده است براساس تفاهم نامه میان وزارت بهداشت ایران و عراق علاوه بر موکب‌های سلامت و مراکز ویژه ایران، در بیمارستان‌های عراق نیز مستقر شده است و به زائران خدمات رسانی می‌کند.
وی افزود: متخصصان ایرانی قلب، زنان، مغز و اعصاب، عمومی، جراحی، داخلی، گوش و حلق و بینی و ریه با استقرار در بیمارستان‌های کشور عراق به تمام زائران اربعین حسینی خدمات رسانی می‌کنند.
دکتر متولیان، رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور نیز در این همایش از برپایی ۱۱۰ موکب سلامت برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی خبر دارد.
دکتر متولیان گفت: این موکب‌ها در مسیر زائران اربعین در مرز‌های ایران و عراق و نیز در فرودگاه امام خمینی (ره) برپا خواهند شد.
وی با بیان اینکه ما باید درکنار دیگر اقوام و مذاهب به صورت متحد در خدمت زائران اربعین حسینی باشیم، افزود: همکاری با دیگر تخصص‌ها همچون مهندسان به منظور ارائه بهتر خدمات به زائران اربعین، ضروری است.
دکت متولیان گفت: امیدواریم درظهور امام عصر (عج) در کنار تمام ادیان و اقوام بشردر راهپیمایی اربعین حسینی حضور یابیم.
CAPTCHA

دفعات مشاهده: 141 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر