دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

همایش سرگروه حلقه های صالحین در جوار بارگاه ملکوتی علی ابن موسی الرضا (ع)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۱۱/۱۰ | 

 

همایش سرگروه حلقه های صالحین در جوار بارگاه ملکوتی علی ابن موسی الرضا (ع) در تاریخ 29بهمن ماه لغایت 3 اسفندماه سالجاری برگزار گردید.

بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران در همایش کشوری مربیان و سرگروه های حلقه های صالحین که از تاریخ 29/10/94 تا 3/11/94 در مشهد مقدس برگزار شد، شرکت فعال داشت.

در تاریخ 1394/10/30 اولین روز همایش کلاس آموزشی با موضوع وحدت اسلامی در مجتمع فرهنگی اقامتی میعاد تشکیل شد. در این همایش، حجت الاسلام و المسلمین قطبی نژاد ؛ در خصوص چرایی، ضرورت و چگونگی وحدت در بین مذاهب اسلام مطالب مفیدی را ارائه کردند.ایشان با اشاره به اینکه افزایش اشتراکات بین انسانها موجب افزایش جاذبه می شود، با اشاره به اصل توحید به عنوان وجه اشتراک تمام ادیان الهی، به بیان اشتراکات بسیار زیاد و مهم بین شیعه و سنی (اشتراک در خدا – پیامبر – کتاب آسمانی – دستورات دین و ...) پرداخته و تفرقه اندازی بین شیعه سنی را از ترفندهای یهود برای سیطره بر جهان دانستند. همچنین ایجاد جنگهای متعدد بین فرق اسلام را از سیاست های استعمارگران به ویژه یهود و صهیونیسمها برای عقب مانده جلوه دادن اسلام در دید جهانی بیان کردند.با توجه به این نکته که راه انداختن جنگ، بهترین راه، برای از بین بردن اسلام است، تلاش در جهت ایجاد وحدت بین شیعه و سنی، مهم ترین وظیفه ی هر مسلمان در جهان امروز است.

در تاریخ 01/11/1394 روز پنجشنبه در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی قبل از نماز ظهر جلسه حلقه های صالحین تشکیل شد و آقای تشکری سخنران مربوطه در مورد آگاه سازی اطرافیان در خصوص شرکت در انتخابات خبرگان رهبری تشکیل و سپس از راهنمایی ها و بیانات ایشان استفاده گردید.

 در پایان برنامه مسابقه ای برگزار و به برندگان جوایزی اهداء گردید. که اسامی برندگان و کتابهای استفاده شده به شرح ذیل می باشد.

1-   فرزند خانم همتی - احکام وضو

2-   فرزند خانم کریمی- ارکان نماز

3-   فرزند  خانم مجرد – وظایف فرزندانکد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 198 بار   |   دفعات چاپ: 42 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر