دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

اولین جلسه آموزشی و توجیهی مربیان تربیت و آموزش بسیج جامعه پزشکی برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۳/۴ | 

مقام معظم رهبری:

یکی از مهمترین و برجسته ترین مظاهر فداکاری ، همین شجره طیبه بسیج است ، هم قبل از شروع جنگ تحمیلی ، هم در جریان دفاع مقدس این تجربه بسیار دشوار و سخت برای کشور و هم بعد از دفاع مقدس تا امروز ، در مقابل چشم دیدیم ؛ مسئله بسیج ، تجربه بسیج ، دارای برکات بسیار بزرگی بوده است و انشاء الله این برکات باید ادامه پیدا کند و ادامه پیدا خواهد کرد.

توفیق ما، توانایی ما، شوق ما، ایمان و عشقی که در دل ماست همه صنع دست پروردگار است

 

اولین جلسه آموزشی و توجیهی مربیان و مسئولین تربیت و آموزش کانون‌های بسیج جامعه پزشکی تابعه دانشگاه در روز چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه 1395در سالن جلسات طبقه هفتم ستاد مرکزی دانشگاه برگزار گردید.

 این همایش که همزمان با ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز ملی جوان برگزار گردید در ابتدا آقای دکتر بیات، مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه با بیان خیر مقدم و تبریک  اعیاد ،مباحثی در خصوص اهمیت و ضرورت تشکیل حلقه ها و ارتقاء سطح کمی و کیفی حلقات صالحین کانون‌های بسج جامعه پزشکی تابعه عنوان نمودند و هدف از تشکیل این حلقه ها را تربیت انسان مومن، بصیر، مجاهد، فعال، انقلابی و دارای موضع که از اهداف اصلی و اساسی شجره طیبه صالحین است مطرح کردند. صالحین در واقع، بمنزله هموار کردن مسیر ظهور امام عصر (عج)، کادرسازی دوباره برای انقلاب و نیز جریان سازی فرهنگی در کشور، با هدف غالب شدن رویکرد فرهنگی در تشکل های فرهنگی، دینی است. شجره طیبه صالحین، به معنای اخص، در صدد راه اندازی حلقه های تربیتی، با هدف ایجاد یا تغییر رفتار در مخاطبان، مبتنی بر مکتب تربیتی اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) می باشد.

سپس آقای حجت الاسلام و المسلمین برزگر ،مسئول تربیت و آموزش بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ توضیحاتی را در خصوص ارکان شجره طیبه صالحین و ابلاغیات برنامه سال 95 مطالبی را عنوان نمودند.در ادامه حجت الاسلام و المسلمین باقری، کارشناس دعوت شده به این همایش مطالب ارزشمندی را در خصوص وظایف منتظران پیرامون شرط حضور، نشانه های ظهور و محقق شدن برخی از نشانه ها عنوان فرمودند. واگر شرایط ظهور توسط ما ایجاد نشود ظهور به تعویق خواهد افتاد.

در ادامه سرکار خانم مافی، کارشناس تربیت و آموزش کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه مباحثی را در مورد نحوه اجرای برنامه‌ها، ابلاغیات، نحوه انجام ارزیابی از عملکرد حلقات صالحین کانون‌های تابعه و برنامه‌های آتی کانون دانشگاه مطالبی را عنوان نمودند.

در انتهای برنامه حجت الاسلام و المسلمین غیاث، کارشناس برنامه سمت خدا مطالب گوهر بار و ارزشمندی را در خصوص بحث انتظار، تعریف علمی دین ،مفهوم انتظار، کلمه فرج، تاثیر اداره انسانها در انجام امور و مرحله ابلاغ و اجرای دین مطالب ارزشمندی را عنوان نمودند.

 کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 192 بار   |   دفعات چاپ: 47 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر