دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری همایش جوانان در عصر انتظار با حضور کارکنان و دانشجویان دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۳/۹ | 
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

در این مراسم بعد از تلاوت کلام ا... مجید توسط قاری دانشجو آقای حسینی  و پخش کلیپ سخنان مقام معظم رهبری در خصوص جوان تراز انقلاب اسلامی و در عصر انتظار، حجت الاسلام و المسلمین تراشیون، کارشناس مذهبی رسانه دعوت شده به این همایش مطالب خود را با موضوعیت جوانان در عصر انتظار آغاز نمودند.

ایشان عنوان نمودند انتظار یک هدف مقدس است که شاید در میان جوانان این انتظار پررنگ تر باشد. یک جوان فهیم برای خود یک هدف مقدس تعیین می کند که در راس همه اهداف انتظار امام عصر می باشد. در عصر ظهور قرار بر این است همه انسانها در زیر یک پرچم واحد جمع شوند و چقدر انسانها باید رشد یافته باشند تا در زیر این پرچم قرار گیرند.

در ادامه اظهار داشتند در عصر انتظار چندین نکته مد نظر می باشد که جوانان و جامعه را باید به آن سمت سوق داد:

اولین هدف این است که انسان باید خود را بنده خدا بداند. تربیت فرزندان باید تربیت جهانی باشد. اگر فرزندی را طوری تربیت کنیم که خود را بنده خدا بداند می شود تربیت جهانی. جوان منتظر باید عمیق تربیت شود.

جوان منتظر باید پاکی خود را حفظ کند. جوان منتظر دیگر مد گرا و بدنیال مد نمی باشد و جوان منتظراز سلامت روح، تقئوا و ... برخوردار است.جوان منتظر باید به فکر رشد علمی خود باشد.

شایان ذکر می باشد در زمان ثبت نام کتابچه ازدواج به سبک شهدا به هریک از مدعوین اهدا گردید و طی برگزاری مسابقه چهارجوابی از کتاب مذکور در انتهای مراسم به قید قرعه به چهار نفر از پاسخ دهندگان به سوالات مسابقه جوایزی داده شد و همچنین در پایان مراسم طی قرعه کشی چهار سفر مشهد مقدس به نام 2 نفر از خواهران حاضر و 2 نفر از برادران تعلق گرفت و اهدای جوایز نفرات برتر مرحله اول مسابقه نهج البلاغه و مسابقه منتطران ظهور نیز انجام شد.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 204 بار   |   دفعات چاپ: 42 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر