دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

اردوی فرهنگی، تربیتی مشهد مقدس خواهران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۶/۲۸ | 
یادواره شهید محسن حججی
 
اردوی فرهنگی، تربیتی مشهد مقدس خواهران
خواهران بسیج جامعه پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران، شهید بهشتی، بقیه الله و سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ
 
دوره آموزشی زندگی سالم، جامعه سالم
 
شهریور 96
 
 

اردوی فرهنگی، تربیتی خواهران بسیج جامعه پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران، علوم بهزیستی و بقیه الله از مورخ 96/6/22 لغایت  96/6/26 با نام و یاد شهید حججی در مشهدالرضا(ع) برگزار گردید.
در این اردوی 4 روزه تعداد250 نفر از کارکنان خواهر بسیجی از دانشگاه های پیش گفت حضور داشتند. این اردو به همت مسئولین بسیج خواهران جامعه پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران، سازمان بسیج تهران بزرگ و همکاری دانشگاه های علوم بهزیستی و بقیه الله  با اهداف ذیل برگزار گردید.
  1. افزایش آگاهی خواهران بسیجی در خصوص مفاهیم خانواده سالم ، جامعه سالم
  2. افزایش آگاهی خواهران بسیجی در خصوص  طب اسلامی
  3. افزایش آگاهی خواهران بسیجی درخصوص تحکیم بنیان خانواده
  4. بالا بردن سطح مهرورزی در خانواده و جامعه
اردو عصر روز چهارشنبه 96/6/22 از میدان راه آهن تهران آغاز گردید در مسیر حرکت به سمت مشهد مقدس با توجه به اتوبوسی بودن قطار سرکار خانم مینایی مسئول خواهران سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ، درخصوص کسب معرفت و شاخص های بکارگیری فعالانه عقل و بصیرت افزایی صحبت کردند. و پس ازآن مسابقه از مطالب سخنران در میان همکاران برگزار شد و به 2 نفر جوایزی اهدا گردید.
در مسیر توزیع صلوات به همراه هدیه صلوات شمار به نیت شادی روح شهدا و سلامتی امام زمان، دریافت صدقه برای خانواده های سیل زده، توزیع ختم قرآن و توزیع کتاب زندگی به سبک روح ا... و اجرای مسابقات از جمله برنامه های فرهنگی بود که در طول راه انجام شد، سرکار خانم فرهادی مسئول بسیج خواهران دانشگاه علوم پزشکی ایران درخصوص آمادگی معنوی برای زیارت با معرفت سخنانی ایراد نمودند، پخش فیلم های سینمایی ماجرای نیم روز و یتیم خانه ایران و صلوات خاصه امام رضا هم جزو مواردی بود که در داخل قطار پخش گردید.
ساعت 16روز پنجشنبه مورخ 96/6/23، آیین افتتاح یادواره شهید حججی کلید زده شد، دراین آیین پس از پخش سرود ملی، کلیپی درخصوص شهید مدافع حرم محسن حججی با موضوع فعالیت های فرهنگی و خاطرات این شهید بزرگوار پخش گردید، درادامه سرکار خانم مینایی در خصوص مهرورزی در خانواده و جامعه و راه های جلب دوستی و محبت در یک خانواده سالم سخنرانی نمودند. در انتهای برنامه افتتاحیه، قرعه کشی درخصوص نتایج مسابقه کتاب زندگی به سبک روح الله انجام شد و به 3 نفر جوایز اهدا گردید، در ضمن کتاب پرتویی از آفتاب جهت مطالعه و شرکت در مسابقه روز دوم توزیع گردید. به کلیه فرزندان عزیز خواهران بسیجی جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.
از ساعت 9 صبح روز جمعه مورخ 96/6/24، کلاس طب اسلامی با موضوع دعا و اثرات دعا در درمان بیماریها توسط استاد رضویان قمی برگزار گردید، ایشان درخصوص علل بیماری ها از دیدگاه طب اسلامی و راه های درمان و آداب دعا و شرایط استجابت دعا مطالبی را ایراد نمودند
در ساعت 16روزجمعه 96/6/24 ، آقای حکیم رضویان کلاس دوم خود را با موضوع تغذیه اسلامی برگزار نمود که در این کلاس درخصوص عادات غذایی و اثرعادات بد غذایی و عدم تعادل مزاج افراد، انواع مزاج ها، ریشه بیماریها و درمان بیماریها با استفاده از داروهای گیاهی در طب اسلامی صحبت نموده و درپایان به سوالات حضار پاسخ دادند. در پایان قرعه کشی مسابقه روز قبل انجام و به چهار نفر از همکاران جوایزی اهدا گردید.
درساعت 9 صبح روز شنبه مورخ 96/6/25، استاد آقای دکتر حبشی کارگاه تحکیم بنیان خانواده را برگزار و درخصوص مهارتهای زندگی مشترک و آداب همسر داری و راهکارهای داشتن زندگی مطلوب و مدیریت تعارض همسران، پیشگیری از طلاق و حفظ زندگی مشترک صحبت نمودند، در انتها نیز مراسم اختتامیه اردو برگزار گردید و قرعه کشی مسابقه فرهنگی روز قبل انجام شد و به 4 نفر جوایزی اهدا گردید و نیز از نونهالانی که
با حضور منظم خود در کلاسها ما را همراهی نموده بودند جوایز ویژه ای تقدیر شد و همجچنین کتاب مسابقه بروید با هم بسازید از آثار امام خامنه ای در بین حضار توزیع گردید و خاطر نشان می گردد آخر شب در جلسه تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی که در یکی واحدها برگزار شد قرعه کشی این مسابقه نیز صورت پذیرفت و به سه نفر از عزیزان جوایزی تعلق گرفت.

و البته برنامه ای همچون برگزاری غرفه حجاب و عفاف و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی در کنار کارگاه ها، فضاسازی سالن همایش، سالن های پذیرایی و راهروها با پوسترهای حجاب و عفافی و بنرهای شهید حججی، اهدای جوایزی همچون چادر به عنوان حجاب برتر به حضار برنامه ها و برگزاری تور تفریحی پارک آبی می توان اشاره نمود.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 503 بار   |   دفعات چاپ: 99 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر