کانون بسیج جامعه پزشکی و حوزه مقاومت کارکنان- [اخبار پایگاه]
عید غدیر، عید امامت

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۶/۱۵ | 

جشن غدیر، عید امامت برگزار گردید.
در آستانه عید سعید غدیر خم و دهه ولایت و امامت مراسم جشن غدیر در کنار گلزار شهدای گمنام دانشگاه درتاریخ 15 شهریور ماه سالجاری به همت کانون بسیج جامعه پزشکی و نهاد مقام معظم رهبری با حضور مدیران و کارکنان دانشگاه  برگزار شد. در این مراسم بعد تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید توسط قاری قرآن زیارت امین ا... توسط آقای میری در  جوار دو شهید گمنام دانشگاه خوانده شد.

 در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین احمدی، معاون نهاد مقام معظم رهبری ضمن تبریک و گرامیداشت این روز خجسته و دهه ولایت و تبرک ولادت امام هادی (ع) حدیثی از امام هادی عنوان نمودند: "که کسی که در پی رضایت خداوند باشد انتظار درخواست مردم او را آزار نمی دهد." ایشان در ادامه مطرح کردند عید غدیر در متون دینی بزرگترین عید می باشد و صرفا اختصاص به شیعیان ندارد و هدف از ولایت پرستش خدا و شناخت خداوند می باشد و بزرگترین نعمتی که خداوند متعال می توانسته به انسان عطا کند نعمت ولایت است و در ذیل تفسیر آیه "لَتُسْئَلُنَّ یَوْمَئِذٍ عَنِ النَّعِیمِ " امام صادق (ع)
می فرمایند:
"نعمتی که در روز قیامت از آن پرسیده می شود و نعمت ولایت است و اهل بیت آمده اند تا انسان رنگ خدا بگیرد." و در پایان مطرح کردند بیشتر تلاش ما باید بر این باشد که هرچه بیشتر عید غدیر و ولایت را تبلیغ کنیم.
در این مراسم آقای میری از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) در رسا و مدح حضرت امیرالمومنین ( علیه السلام) مدیحه سرایی نمود که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.
نشانی مطلب در وبگاه کانون بسیج جامعه پزشکی و حوزه مقاومت کارکنان:
http://iums.ac.ir/find.php?item=16.30016.37099.fa
برگشت به اصل مطلب