• 1403/04/22 - 11:00
  • - تعداد بازدید: 26
  • - تعداد بازدید کنندگان: 25
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه

جمهوری اسلامی ایران عالی ترین جلوه مردم‌گرایی در جهان معاصر

بیانیه انتخاباتی

335841.mp3 جمهوری اسلامی ایران عالی ترین جلوه مردم‌گرایی در جهان معاصر

بسم الله الرحمن الرحیم

الامام علی علیه السلام: ما حصّن الدّول بمثل العدل

حضرت امام علی علیه السلام: هیچ عاملی چون عدالت، دولتها را استوار نمی کند.

(منبع: کتاب شریف غررالحکم و درر الکلم)

 

جمهوری اسلامی ایران عالی ترین جلوه مردم‌گرایی در جهان معاصر است، کشوری که از صدر تا ذیل تصمیم گیرندگان آن مستقیم یا غیر مستقیم منتخب یا وابسته به انتخاب مردم هستند.

مردمی که به شایستگی در تمامی عرصه ها پاسدار میراث شایسته حضرت امام خمینی رحمه‌الله علیه و خون شهدای سرافراز این مرز و بوم، یعنی انقلاب اسلامی ایران بودند.

میراثی الهی که برگرفته از مکتب امر به معروف و نهی از منکر و خون بزرگ‌ْمرد آزادگی تاریخ حضرت امام حسین علیه‌السلام بود و به‌حق بانی حماسه های این ملت است.

حماسه هایی ماندگار از پانزدهم خرداد ماه ۱۳۴۲ تا بیست و دوم بهمن ماه ۱۳۵۷، بذل جان در جبهه های نبرد حق علیه باطل از سیزدهم شهریور ماه ۱۳۵۹ تا بیست و پنجم مرداد ماه ۱۳۶۷، از اولین جلوه مردم‌سالاری در دوازدهم فروردین ماه ۱۳۵۸ تا پانزدهم تیر ماه ۱۴۰۳.

حماسه‌هایی که هرگز مرز و بوم نمی‌شناخت و سرزمین به سرزمین عزم و اراده ملت ایران را جاری نمود، از عراق تا سوریه، از فلسطین و لبنان تا یمن.

و چه آزادگانی که در این مسیر غرورانگیز گام برداشتند، از بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رحمه‌الله علیه تا قائد جانبازمان امام خامنه‌ای حفظه الله تعالی، از رجائی تا رئیسی، از باکری تا سلیمانی، از چمران تا امیرعبداللهیان، از تندگویان تا احمدی‌روشن، از حسین فهمیده تا علی لندی، از فوزیه شیردل تا زینب کمائی، از شهدای انقلاب تا شهدای مدافع حرم، از شهدای خدمت تا شهدای سلامت.

 

ملت شریف ایران به تازگی با حضور حداکثری پای صندوق های رأی حماسه ای عظیم و دشمن شکن آفرید که شایسته قدردانی است و قدردانی این حماسه تلاش حداکثری با بهره‌گیری از توان جوانان این خاک در راستای پیشرفت همه جانبه ایران و ایرانی خواهد بود.

 

آنچه در سطرهای قبل گذشت جدای تقدیر از ملت حماسه آفرین ایران، پشتوانه‌ای عظیم و قابل اتّکا برای منتخب مردم است.

از این رو ضمن اعلام حمایت و همراهی با رئیس جمهور منتخب مردم ایران، برای جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان، ریاست محترم جمهور آرزوی توفیق داشته و از خداوند متعال سربلندی ایشان در پیشگاه حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران را خواستارم.

امید است اقدامات ایشان در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با استفاده از تمام ظرفیت‌های نظام به دور از نگاه جناحی و با تکیه بر توان داخلی سبب کاهش آلام و رفع دغدغه‌های اقتصادی، ترقی علمی با استفاده از ظرفیت نخبگان و دانشمندان جوان کشور، اعتلا و ارتقای کشور در سطوح بین المللی و در نهایت آبادانی میهن عزیزمان شده و حرکتی عظیم به سوی ظهور یگانه منجی عالم حضرت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف باشد.

همچنین اقدامات امیدآفرین روزهای اخیر ایشان، نظیر دیدار و گفتگو با همه طیف‌های کشور، حمایت از جبهه مقاومت و پیگیری امور مربوط به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی که نشان از عزم جدی ایشان در ایجاد وحدت ملی و توجه به ارزش‌های اسلامی دارد را شایسته تقدیر می‌دانم.

 

من عمل بالحقّ مال إلیه الخلق

هر که به حق عمل کند، مردم به او روی می آورند.

(حضرت امام علی علیه السلام، غررالحکم و درر الکلم)

 

دکتر علی مشکی

معاون درمان

و مسئول بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران.

  • گروه اخبار : داخلی,[اخبار پايگاه]
  • کد خبر : 335841
:
کلیدواژه ها
مهران امیری
خبرنگار

مهران امیری

Template settings